1 stycznia 2017 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Ogłoszenia

Autor:

1. Nowy Rok 2017 rozpoczynamy z Maryją czcząc Ją dziś w tytule Świętej Bożej Rodzicielki. Jednocześnie dziś przeżywamy Światowy Dzień modlitwy o pokój w świecie.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

3. We wtorek, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus.

4. W piątek, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy litery C + M + B napiszemy cyfry Roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Niech ten napis będzie świadectwem naszej wiary. Gotowe zestawy można nabywać za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła, a ofiary są przeznaczone na remonty.
W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego tego dnia będą zbierane do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
W Uroczystość Trzech Króli będziemy przeżywać w Świnoujściu orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą Świętą o 11.30 w kościele pw. Gwiazdy Morza, a następnie orszak przejdzie ulicami Piastowską, Chrobrego i Armii Krajowej na Pl. Wolności. Tam będziemy uczestniczyć w Jasełkach, a Marynarka Wojenna poczęstuje nas grochówką. W imieniu ks. Dziekana Piotra Superlaka zapraszamy do udziału.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 23.00 – 24.00. W piątek adoracja będzie również od 15.00 – 17.00. W sobotę rozpoczynamy Nabożeń-stwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi, czego domaga się Jezus. Aby takie nabożeństwo odprawić trzeba przystąpić do spowiedzi świętej, Komunii Świętej w tym dniu, odmówić część Różańca i odprawić 15 minutową medytację o życiu Maryi. Różaniec i medytacja będą podczas wieczornej adoracji.
W sobotę kapłani udadzą się rano do chorych z posługą sakramentalną.

6. Gorąco zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i dziękujemy gorąco za wszelkie Wasze ofiary i jakąkolwiek życzliwość.

7. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 życzymy niech dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

SZCZĘŚĆ BOŻE NA CAŁY ROK!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *