1 stycznia 2017 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Autor:

1. Nowy Rok 2017 rozpoczynamy z Maryją czcząc Ją dziś w tytule Świętej Bożej Rodzicielki. Jednocześnie dziś przeżywamy Światowy Dzień modlitwy o pokój w świecie.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

3. We wtorek, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus.

4. W piątek, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy litery C + M + B napiszemy cyfry Roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Niech ten napis będzie świadectwem naszej wiary. Gotowe zestawy można nabywać za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z kościoła, a ofiary są przeznaczone na remonty.
W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego tego dnia będą zbierane do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
W Uroczystość Trzech Króli będziemy przeżywać w Świnoujściu orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą Świętą o 11.30 w kościele pw. Gwiazdy Morza, a następnie orszak przejdzie ulicami Piastowską, Chrobrego i Armii Krajowej na Pl. Wolności. Tam będziemy uczestniczyć w Jasełkach, a Marynarka Wojenna poczęstuje nas grochówką. W imieniu ks. Dziekana Piotra Superlaka zapraszamy do udziału.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od 23.00 – 24.00. W piątek adoracja będzie również od 15.00 – 17.00. W sobotę rozpoczynamy Nabożeń-stwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi, czego domaga się Jezus. Aby takie nabożeństwo odprawić trzeba przystąpić do spowiedzi świętej, Komunii Świętej w tym dniu, odmówić część Różańca i odprawić 15 minutową medytację o życiu Maryi. Różaniec i medytacja będą podczas wieczornej adoracji.
W sobotę kapłani udadzą się rano do chorych z posługą sakramentalną.

6. Gorąco zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i dziękujemy gorąco za wszelkie Wasze ofiary i jakąkolwiek życzliwość.

7. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 życzymy niech dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

SZCZĘŚĆ BOŻE NA CAŁY ROK!