13 listopada 2016 – 33. niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji.

W niedzielne popołudnia o godz 16.15 gromadzimy się na cmentarzu, by prosić o życie wieczne dla wszystkich tam spoczywających. Co wieczór o godz. 16.15 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

Wciąż można wziąć karty wypominkowe przy wyjściu z kościoła lub też wyciąć z gazetki wpisując datę kiedy mamy się modlić za tych zmarłych. Karty wypominkowe prosimy wrzucać do skrzynek ustawionych przy wyjściu z kościoła lub na tacę. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

2. Od wczoraj do czwartku włącznie przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Misje Fatimskie, które prowadzi o. Piotr Koźlak ze zgromadzenia księży Redemptorystów. Plan Misji jest następujący: dziś nauka podczas każdej Mszy Świętej, od jutra do czwartku Msze Święte z nauką o godz. 9.00 oraz 17.00. Po Mszach będzie półgodzinna Adoracja w ciszy oraz Różaniec. O godz. 20.30 modlitwy wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim. We czwartek po Mszy Świętej Różaniec i procesja fatimska wokół kościoła z figurą Matki Bożej oraz ze świecami. Możliwość Spowiedzi Świętej codziennie godzinę przed oraz podczas każdej Mszy Świętej. Do korzystania z tego czasu łaski gorąco zachęcamy. Program Misji jest umieszczony na plakatach w gablotach oraz w Gazetce Parafialnej. Ofiary składane w tygodniu będą przeznaczone na potrzeby księży Redemptorystów.

3. W piątek od 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia także w intencjach wypisanych w Jubileuszowej Księdze Intencji oraz Adoracja aż do Mszy Świętej wieczornej

4. W sobotę Adoracja Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00 w okresie zimowym.

5. W najbliższą Niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Króla. Sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył Je. ks. Abp A. Dzięga, nasz Metropolita. Ks. Abp. dokona zamknięcia Roku Jubileuszu Miłosierdzia w naszym Kościele Stacyjnym, odczyta Akt Intronizacji Chrystusa jako Króla, poświęci tablicę upamiętniającą ten wyjątkowy Rok i poświęci figurę Serca Pana Jezusa. Drodzy, poczujmy się nie tylko zaproszeni, ale i zobowiązani do wspólnego świętowania tych wydarzeń. Jako duszpasterze gorąco zapraszamy i dzieci i młodzież i dorosłych na te duchowe przeżycia. W tą Uroczystość nie ma spotkań przygotowujących do pierwszej Komunii i Sakramentu Bierzmowania na zwyczajowych Mszach św. ale właśnie wszystkich zapraszamy na Sumę Odpustową.

6. Jak widzimy zakończył się pewien etap prac polegający na częściowym wyburzaniu balkonów. Była to trudna i ciężka praca. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość ale szczególnie tym którzy przychodzili tak chętnie sprzątać naszą świątynie. Niech Bóg Wam to wynagrodzi. Dziękujemy także Wam za wszelkie ofiary składane z serca na remont i funkcjonowanie naszej Parafii.

7. Polecamy prasę katolicką, kalendarze parafialne, z których dochód jest przeznaczony na remont kościoła.

8. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia pamiętając o Nich w naszych modlitwach.

9. Na ten ostatni tydzień Roku Jubileuszu Miłosierdzia niech Miłosierny Bóg błogosławi nam za przyczyną naszych Świętych Patronów. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *