16 października – 29. niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj powracamy myślami do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

2. Dziś można zabrać kartki na których możemy wpisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, bliskim naszym sercom. Prosimy aby imię i nazwisko wpisywać w mianowniku liczby pojedynczej , np. Stanisław jeżeli mężczyzna, Stanisława jeżeli kobieta. Kartki w kopertach prosimy składać do specjalnych skrzynek które będą wyłożone.

3. Prace remontowe w kościele polegające na skróceniu balkonów i wycięciu betonowych balustrad rozpoczniemy jednak, jak Pan Bóg pozwoli, od jutra. Koszt tych prac to 40 tys. zł. Jednocześnie konieczna jest wymiana instalacji kanalizacyjnej w domu parafialnym, gdyż ma ona już swoje lata i rury pękają. Koszt tych prac będzie znany pod koniec prac, bo przy takich remontach koszt trudno dokładnie oszacować. Została też zamontowana nowa kuta gablota. Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego, z którego dochód jest przeznaczony na remonty.

4. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia.

5. W piątek o godz. 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Adorację Eucharystyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej. Intencje, które będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu można wpisywać do Księgi Jubileuszu Miłosierdzia.

6. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

7. W Sobotę po mszy świętej wieczornej adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego do Apelu Jasnogórskiego z błogosławieństwem indywidualnym.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny.
W przyszłą Niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zarówno klas drugich jak i trzecich. Przypominamy jednocześnie, że zapisy do Pierwszej Komunii Świętej jak i do Sakramentu Bierzmowania trwają do końca października.

9. Katechezy dla Dorosłych prowadzone przez Członków Neokatechumenatu odbywają się w Poniedziałek i Czwartek o 18.45.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Wam Drodzy za wszelkie wasze ofiary które składacie na funkcjonowanie naszej Parafii i remonty. W poprzednią niedzielę zebraliśmy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 2350 zł i 106 euro.

11. Przypominamy, że w naszym kościele na klęcząco, wzdłuż balasek oraz że nie udzielamy komunii na rękę.

12. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach. Na ten nowy tydzień niech Dobry Bóg błogosławi nam za przyczyną naszych Patronów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *