10 lipca 2016 – 15 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość
i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Przed Mszą św. różaniec.

4. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej z racji 13. dnia miesiąca będzie połączona z nabożeństwem fatimskim. To Nabożeństwo rozpocznie się Różańcem Świętym pokutnym o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta oraz procesja fatimska ze świecami wokół kościoła.

5. W piątek od 15. 00 Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa z możliwością spowiedzi świętej. O godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza (o szkaplerzu i jego historii można przeczytać w najnowszym numerze Gazetki Parafialnej). W tym dniu szkaplerz będzie można przyjąć po Mszy Świętej zarówno porannej jak i wieczornej. Bardzo gorąco zachęcamy do zaznajomienia się z ideą szkaplerza i do przyjęcia go.

7. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8. Lipiec to miesiąc kultu Najświętszej Krwi Pana Jezusa, odpowiednie modlitwy będą podczas piątkowych i sobotnich adoracji.

9. W najbliższą Niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy słuchać świadectw ludzi uzależnionych od nałogów, którym z Bożą pomocą udaje się żyć w trzeźwości.

10. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary, które składacie na prace remontowe w naszej Parafii, zarówno na tacę jak i te indywidualne. To jest też wyraz Waszej wiary. Dziękujemy tez za wszelkie wyrazy życzliwości i modlitwę za nas – kapłanów, bo jest to bardzo potrzebny dar.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dysponujemy Niedzielą, Gościem Niedzielnym oraz naszą Gazetką Parafialną.

12. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej kawiarenki w Sali Jana Pawła II gdzie można przy kawie i ciastku porozmawiać i poczytać prasę.

13. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Niech Dobry Bóg błogosławi nam na ten tydzień. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *