15 maja – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia

Autor:

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Nabożeństwa majowe w niedzielę o 16.15, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła patronki naszej Archidiecezji zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II
w listopadzie 1964 r.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

5. We wtorek i czwartek o godz. 16.15 spotkanie dla dzieci które w najbliższą niedzielę będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św. Spowiedź św. przed rocznicą w sobotę o godz. 16.00. Msza św. rocznicowa w niedzielę o godz. 11.30.

6. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

7. Jak widać wykonane zostały balaski, dzięki którym będzie można przyjmować Komunię Świętą na klęcząco. Przed Bogiem, którego spotykamy właśnie w Komunii Świętej powinno ugiąć się każde kolano – na znak naszej wiary, miłości, pokory, czci i szacunku. Balaski zostały wykonane z drewna jesionowego, koszt wyniósł 15 tys. zł. Dziękujemy osobom, które przekazały ofiary na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *