1 października 2017 – XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu o 17.15 a w niedziele o 16.15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałek, środę i piątek. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Marian B. Kruszyłowicz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Maksymiliana do naszej świątyni. Od tego czasu będą one umieszczone w relikwiarium i zawsze dostępne dla każdego z nas, by za pośrednictwem św. Maksymiliana przy Jego relikwiach zanosić nasze prośby do Boga. Po Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie członków Róż z Księdzem Biskupem.

3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. Pamiętajmy, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
Również w poniedziałek o godz. 18.00 mityng wspólnoty AA w sali św. Jana Pawła.

4. W środę o godz 7.00 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań zapalających świece wotywne, a wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas Różańca będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. We czwartek od 23.00 do 24.00 Godzina Święta. W pierwszy Piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie podczas każdej Mszy Świętej oraz od godz. 15.00. Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 wynagradzająca za grzechy a po niej droga krzyżowa oraz o 17.00 i 18.00.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na film „Ślady stóp” o którym pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów Gazetki Parafialnej.
7. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy Świętej porannej udamy się do chorych naszej Parafii, a w ramach Pierwszej Soboty miesiąca stosowne modlitwy będą po Mszy Świętej wieczornej w ramach cotygodniowej adoracji. W sobotę także w całej Ojczyźnie będziemy przeżywać ogólnopolską akcję Różaniec do Granic. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem, a spotkanie informacyjne będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w całej Polsce kolejny Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie poświęcenie dla dzieci I komunijnych Różańców oraz tornistrów dla dzieci kl. I.

8. Polecamy Wam Drodzy dostępną prasę katolicką, zapraszamy do parafialnego sklepiku gdzie w tym tygodniu szczególnie polecamy książki o św. Maksymilianie dla dzieci i dla dorosłych. Zapraszamy również do sali Św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka.

9. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie ofiary które składacie na funkcjonowanie Parafii i prowadzone remonty – niech Dobry Bóg Wam wynagradza! Pozdrawiamy też Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi na ten nowy tydzień.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *