26 sierpnia 2017 – XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Planując powroty i wracając umiejmy na drogach być dla siebie życzliwi.

2. Przypominamy o godzinach Mszy Świętych w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 18.30 a w tygodniu o 7.00, 7.30 i 18.00. W środę Mszę Świętą zaczynamy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Godziną Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Eucharystyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej, w sobotę o 7.00 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia wielbimy Maryję a po Mszy Świętej wieczornej w sobotę znów Adoracja Eucharystyczna, która trwa do Apelu Jasnogórskiego.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 mityng wspólnoty AA w sali św. Jana Pawła II.

4. We wtorek Msza św. w intencji Telewizji Trwam, Radia Maryja, Ojczyzny, Ojca św. i kapłanów o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość szczególnie dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 15.00 – 19.00. W piątek Msze Święte będą o 7.00, 7.30, 9.00 – wynagradzająca za grzechy (po niej Droga Krzyżowa) oraz o 17.00 i 18.00.
Odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej będzie mieć miejsce w sobotę po Mszy Świętej porannej. W sobotę też możliwość odprawienia Nabożeństwa Pierwszej Soboty miesiąca, aby wynagradzać za grzechy przeciwko Maryi. By to Nabożeństwo odprawić trzeba przystąpić do spowiedzi, Komunii, odmówić część Różańca i odprawić 15 minutowe rozważanie o Maryi. Te praktyki mają być odprawiane jako wynagrodzenie za grzechy. Z tej racji po Mszy Świętej wieczornej odmówimy część Różańca oraz będzie mieć miejsce maryjne rozważanie w ramach adoracji.

6. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
Również w piątek zapraszamy na ostatni już w tym roku Koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych o godz. 19.00.

7. Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, stąd też zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Tornister pełen uśmiechu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Paniami z Caritasu w sali Św. Jana Pawła II.

8. Trwają prace remontowe. Została położona pierwsza warstwa tynku na zewnątrz wieży a wewnątrz wieża jest czyszczona z gołębich odchodów oraz dezynfekowana.

9. Polecamy Drodzy prasę katolicką tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny (do którego w tym tygodniu dołączony jest film „Misja”), zapraszamy do sklepiku gdzie jest wiele nowych pozycji książkowych oraz dewocjonalia, szczególnie polecamy dwie części dziennika szczecińskiej mistyczki oraz książeczkę „Zbaw nas ode złego” z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie, są też do nabycia pamiątkowe kubki z naszym kościołem. Zapraszamy tez do sali św. Jana Pawła II gdzie jest i biblioteka parafialna i kawiarenka z której dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii.

10. W przyszłą Niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie Ofiar nawałnic jakie nawiedziły Polskę w minionych tygodniach.

11. Dziękujemy gorąco za Waszą Drodzy Parafianie i Goście ofiarność, która jest wyrazem Waszej wiary i troski o nasz kościół. Życzymy pogody i atmosferycznej i pogody ducha, pragnąc Wam Drodzy błogosławić na ten tydzień. SZCZĘŚĆ BOŻE!

proboszcz ks. Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *