23 lipca 2017 – XVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Życzymy dobrej pogody i atmosferycznej i duchowej zarówno Parafianom jak i Gościom. Przypominamy, że Msze Święte w tygodniu są o 7.00, 7.30, 18.00 a w niedziele o 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 13.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy też na nabożeństwa w tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Godzina Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację eucharystyczną, która trwa do Mszy Świętej, w sobotę o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a po Mszy Świętej wieczornej adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim. W niedziele lipca zapraszamy o 16.15 na Nabożeństwo do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

2. Dzisiaj posługę Słowa pełni ks. Krystian, współorganizator Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z naszej Archidiecezji. Pielgrzymka rozpocznie się również w naszej świątyni we wtorek Mszą Świętą o godz. 7.00 rano. Dziś po Mszy Świętej możemy, poprzez złożenie ofiary na jej organizację, duchowo pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Królowej Polski.

3. W poniedziałek kończymy Misje u Stóp Krzyża – Mszą Świętą o godz. 9.00, modlitwą Anioł Pański i częścią Różańca o 12.00; pożegnanie Krzyża oraz Relikwii o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Telewizji Trwam, Radia Maryja, Ojca św., Ojczyzny oraz Kapłanów.

4. W każdy poniedziałek mityng Anonimowych Alkoholików o godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II.

5. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, oraz Św. Krzysztofa i z tej racji poświęcenie pojazdów będzie po Mszy Świętej o godz. 7.30 oraz 18.00. Przy okazji poświęcenia można też będzie ofiarą wesprzeć misjonarzy pracujących na misjach, którzy też potrzebują pojazdów aby głosić Ewangelię.

6. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będzie to okazja do modlitwy w intencji wszystkich Dziadków i Babć. Z racji rozpoczęcia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę podczas Mszy św. o godz. 7.00 – Msza św. o godz. 7.30 będzie przesunięta na godz. 8.00.

7. W piątek o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Wstęp na koncert po zakupieniu biletu.

8. W przyszłą niedzielę posługę Słowa będzie pełnił ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS, kwestując też na budowę hospicjum.

9. Polecamy prasę katolicką, dostępną przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku, gdzie można też nabyć różne książki, dewocjonalia m.in.: piękny album o kościołach naszego regionu (w tym o naszym) w promocyjnej cenie 30 zł., Pismo św. czy Dzienniczek św. Faustyny oraz modlitwy do św. Krzysztofa patrona kierowców. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej, czynnej w niedziele od 9.00 do 14.00, gdzie jest też biblioteka parafialna.

10. W dniach 20-23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.

11. Siostra Kinga w ubiegłą niedzielę na tworzenie pustelni w Szczecinie zebrała 4.500 zł. Bardzo gorąco dziękuje Wam w Jej imieniu za to piękne wsparcie.

12. Przypominamy Drodzy o stosownym stroju podczas Mszy Świętej. Strój świadczy o naszej świadomości gdzie przychodzimy i z Kim się spotykamy. Ubiór nasz nie może rozpraszać innych. Bardzo też prosimy, aby nie spóźniać się na Mszę Świętą, bo to przynajmniej nie wypada, a spóźniając się innych rozpraszamy i sami nie przeżyjemy dobrze Eucharystii.

13. W poprzednią niedzielę zabrakło Szkaplerzy dlatego również dziś po Mszach Świętych można przyjąć Szkaplerz przed obrazem Matki Bożej.

14. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście bardzo dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary na potrzeby Parafii i prowadzone remonty. Na ten czas nowego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo Relikwią Krzyża Świętego.

proboszcz ks. Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *