21 maja 2017 – Szósta Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy szóstą Niedzielę Wielkanocną trwając w miesiącu maju zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwach majowych które są w tygodniu o godz. 17.30 w kościele a w Sobotę przy kapliczce. Dziś w Niedzielę wyjątkowo o godz. 16.00 w związku z nabożeństwem dziękczynnym dla dzieci I komunijnych.

2. Od jutra, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli.

3. Od poniedziałku dzieci I komunijne podczas Mszy świętej wieczornej będą przeżywać biały tydzień jako przedłużenie dnia I Komunii świętej.

4. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

6. W sobotę o godz. 14.00 spowiedź święta dla dzieci które przeżywają I rocznicę Komunii świętej, a które tę uroczystość będą przeżywać w najbliższą Niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

7. Gorąco dziękujemy wszystkim Wam Drodzy, którzy włączyliście się do modlitwy w intencji ks. Andrzeja.

8. Jak widzimy rusztowania wokół wieży są ustawione i z Boża pomocą zamierzamy rozpocząć prace od poniedziałku. Według planów mają one potrwać do końca sierpnia, a kosztorys tych prac opiewa na 450 tys. zł. Jak wiemy władze miasta Świnoujście dofinansowały te prace w kwocie 250 tys. zł. Za co jesteśmy bardzo wdzięczni, bo bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie tych prac podjąć.

9. W dniach 3 i 4 czerwca organizujemy wyjazd do Lednicy na Dni Młodych. Gorąco zachęcamy do udziału młodych nie tylko fizycznie, ale duchowo. Informacje u ks. Pawła.

10. Gorąco polecamy prasę katolicką, by pogłębiać swoją wiedzę religijną. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki, czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00, gdzie też jest biblioteka parafialna.

11. Wszystkim Wam Drodzy za wszelkie ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii, na remonty i utrzymanie naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać. Na ten tydzień naszych prac, obowiązków i odpoczynku niech nam Pan Bóg błogosławi za przyczyną naszych Patronów.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *