13 listopada 2016 – 33. niedziela zwykła

1. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji.

W niedzielne popołudnia o godz 16.15 gromadzimy się na cmentarzu, by prosić o życie wieczne dla wszystkich tam spoczywających. Co wieczór o godz. 16.15 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

Wciąż można wziąć karty wypominkowe przy wyjściu z kościoła lub też wyciąć z gazetki wpisując datę kiedy mamy się modlić za tych zmarłych. Karty wypominkowe prosimy wrzucać do skrzynek ustawionych przy wyjściu z kościoła lub na tacę. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

2. Od wczoraj do czwartku włącznie przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Misje Fatimskie, które prowadzi o. Piotr Koźlak ze zgromadzenia księży Redemptorystów. Plan Misji jest następujący: dziś nauka podczas każdej Mszy Świętej, od jutra do czwartku Msze Święte z nauką o godz. 9.00 oraz 17.00. Po Mszach będzie półgodzinna Adoracja w ciszy oraz Różaniec. O godz. 20.30 modlitwy wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim. We czwartek po Mszy Świętej Różaniec i procesja fatimska wokół kościoła z figurą Matki Bożej oraz ze świecami. Możliwość Spowiedzi Świętej codziennie godzinę przed oraz podczas każdej Mszy Świętej. Do korzystania z tego czasu łaski gorąco zachęcamy. Program Misji jest umieszczony na plakatach w gablotach oraz w Gazetce Parafialnej. Ofiary składane w tygodniu będą przeznaczone na potrzeby księży Redemptorystów.

3. W piątek od 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia także w intencjach wypisanych w Jubileuszowej Księdze Intencji oraz Adoracja aż do Mszy Świętej wieczornej

4. W sobotę Adoracja Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00 w okresie zimowym.

5. W najbliższą Niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Króla. Sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył Je. ks. Abp A. Dzięga, nasz Metropolita. Ks. Abp. dokona zamknięcia Roku Jubileuszu Miłosierdzia w naszym Kościele Stacyjnym, odczyta Akt Intronizacji Chrystusa jako Króla, poświęci tablicę upamiętniającą ten wyjątkowy Rok i poświęci figurę Serca Pana Jezusa. Drodzy, poczujmy się nie tylko zaproszeni, ale i zobowiązani do wspólnego świętowania tych wydarzeń. Jako duszpasterze gorąco zapraszamy i dzieci i młodzież i dorosłych na te duchowe przeżycia. W tą Uroczystość nie ma spotkań przygotowujących do pierwszej Komunii i Sakramentu Bierzmowania na zwyczajowych Mszach św. ale właśnie wszystkich zapraszamy na Sumę Odpustową.

6. Jak widzimy zakończył się pewien etap prac polegający na częściowym wyburzaniu balkonów. Była to trudna i ciężka praca. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość ale szczególnie tym którzy przychodzili tak chętnie sprzątać naszą świątynie. Niech Bóg Wam to wynagrodzi. Dziękujemy także Wam za wszelkie ofiary składane z serca na remont i funkcjonowanie naszej Parafii.

7. Polecamy prasę katolicką, kalendarze parafialne, z których dochód jest przeznaczony na remont kościoła.

8. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia pamiętając o Nich w naszych modlitwach.

9. Na ten ostatni tydzień Roku Jubileuszu Miłosierdzia niech Miłosierny Bóg błogosławi nam za przyczyną naszych Świętych Patronów. SZCZĘŚĆ BOŻE!