16 października – 29. niedziela zwykła

1. Dzisiaj powracamy myślami do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

2. Dziś można zabrać kartki na których możemy wpisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, bliskim naszym sercom. Prosimy aby imię i nazwisko wpisywać w mianowniku liczby pojedynczej , np. Stanisław jeżeli mężczyzna, Stanisława jeżeli kobieta. Kartki w kopertach prosimy składać do specjalnych skrzynek które będą wyłożone.

3. Prace remontowe w kościele polegające na skróceniu balkonów i wycięciu betonowych balustrad rozpoczniemy jednak, jak Pan Bóg pozwoli, od jutra. Koszt tych prac to 40 tys. zł. Jednocześnie konieczna jest wymiana instalacji kanalizacyjnej w domu parafialnym, gdyż ma ona już swoje lata i rury pękają. Koszt tych prac będzie znany pod koniec prac, bo przy takich remontach koszt trudno dokładnie oszacować. Została też zamontowana nowa kuta gablota. Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialnego, z którego dochód jest przeznaczony na remonty.

4. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia.

5. W piątek o godz. 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Adorację Eucharystyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej. Intencje, które będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu można wpisywać do Księgi Jubileuszu Miłosierdzia.

6. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

7. W Sobotę po mszy świętej wieczornej adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego do Apelu Jasnogórskiego z błogosławieństwem indywidualnym.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny.
W przyszłą Niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zarówno klas drugich jak i trzecich. Przypominamy jednocześnie, że zapisy do Pierwszej Komunii Świętej jak i do Sakramentu Bierzmowania trwają do końca października.

9. Katechezy dla Dorosłych prowadzone przez Członków Neokatechumenatu odbywają się w Poniedziałek i Czwartek o 18.45.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Wam Drodzy za wszelkie wasze ofiary które składacie na funkcjonowanie naszej Parafii i remonty. W poprzednią niedzielę zebraliśmy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 2350 zł i 106 euro.

11. Przypominamy, że w naszym kościele na klęcząco, wzdłuż balasek oraz że nie udzielamy komunii na rękę.

12. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach. Na ten nowy tydzień niech Dobry Bóg błogosławi nam za przyczyną naszych Patronów.