10 lipca 2016 – 15 Niedziela Zwykła

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość
i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Przed Mszą św. różaniec.

4. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej z racji 13. dnia miesiąca będzie połączona z nabożeństwem fatimskim. To Nabożeństwo rozpocznie się Różańcem Świętym pokutnym o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta oraz procesja fatimska ze świecami wokół kościoła.

5. W piątek od 15. 00 Godzina Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa z możliwością spowiedzi świętej. O godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza (o szkaplerzu i jego historii można przeczytać w najnowszym numerze Gazetki Parafialnej). W tym dniu szkaplerz będzie można przyjąć po Mszy Świętej zarówno porannej jak i wieczornej. Bardzo gorąco zachęcamy do zaznajomienia się z ideą szkaplerza i do przyjęcia go.

7. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8. Lipiec to miesiąc kultu Najświętszej Krwi Pana Jezusa, odpowiednie modlitwy będą podczas piątkowych i sobotnich adoracji.

9. W najbliższą Niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy słuchać świadectw ludzi uzależnionych od nałogów, którym z Bożą pomocą udaje się żyć w trzeźwości.

10. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary, które składacie na prace remontowe w naszej Parafii, zarówno na tacę jak i te indywidualne. To jest też wyraz Waszej wiary. Dziękujemy tez za wszelkie wyrazy życzliwości i modlitwę za nas – kapłanów, bo jest to bardzo potrzebny dar.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dysponujemy Niedzielą, Gościem Niedzielnym oraz naszą Gazetką Parafialną.

12. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej kawiarenki w Sali Jana Pawła II gdzie można przy kawie i ciastku porozmawiać i poczytać prasę.

13. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Niech Dobry Bóg błogosławi nam na ten tydzień. Szczęść Boże.