15 maja – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Nabożeństwa majowe w niedzielę o 16.15, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła patronki naszej Archidiecezji zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II
w listopadzie 1964 r.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

5. We wtorek i czwartek o godz. 16.15 spotkanie dla dzieci które w najbliższą niedzielę będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św. Spowiedź św. przed rocznicą w sobotę o godz. 16.00. Msza św. rocznicowa w niedzielę o godz. 11.30.

6. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

7. Jak widać wykonane zostały balaski, dzięki którym będzie można przyjmować Komunię Świętą na klęcząco. Przed Bogiem, którego spotykamy właśnie w Komunii Świętej powinno ugiąć się każde kolano – na znak naszej wiary, miłości, pokory, czci i szacunku. Balaski zostały wykonane z drewna jesionowego, koszt wyniósł 15 tys. zł. Dziękujemy osobom, które przekazały ofiary na ten cel.