1 października 2017 – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu o 17.15 a w niedziele o 16.15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałek, środę i piątek. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Marian B. Kruszyłowicz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Maksymiliana do naszej świątyni. Od tego czasu będą one umieszczone w relikwiarium i zawsze dostępne dla każdego z nas, by za pośrednictwem św. Maksymiliana przy Jego relikwiach zanosić nasze prośby do Boga. Po Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie członków Róż z Księdzem Biskupem.

3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. Pamiętajmy, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
Również w poniedziałek o godz. 18.00 mityng wspólnoty AA w sali św. Jana Pawła.

4. W środę o godz 7.00 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań zapalających świece wotywne, a wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas Różańca będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. We czwartek od 23.00 do 24.00 Godzina Święta. W pierwszy Piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie podczas każdej Mszy Świętej oraz od godz. 15.00. Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 wynagradzająca za grzechy a po niej droga krzyżowa oraz o 17.00 i 18.00.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na film „Ślady stóp” o którym pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów Gazetki Parafialnej.
7. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy Świętej porannej udamy się do chorych naszej Parafii, a w ramach Pierwszej Soboty miesiąca stosowne modlitwy będą po Mszy Świętej wieczornej w ramach cotygodniowej adoracji. W sobotę także w całej Ojczyźnie będziemy przeżywać ogólnopolską akcję Różaniec do Granic. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem, a spotkanie informacyjne będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w całej Polsce kolejny Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie poświęcenie dla dzieci I komunijnych Różańców oraz tornistrów dla dzieci kl. I.

8. Polecamy Wam Drodzy dostępną prasę katolicką, zapraszamy do parafialnego sklepiku gdzie w tym tygodniu szczególnie polecamy książki o św. Maksymilianie dla dzieci i dla dorosłych. Zapraszamy również do sali Św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka.

9. Wszystkim Wam Drodzy dziękujemy za wszelkie ofiary które składacie na funkcjonowanie Parafii i prowadzone remonty – niech Dobry Bóg Wam wynagradza! Pozdrawiamy też Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi na ten nowy tydzień.