24 września 2017 – XXV Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek o godz. 18.00 mityng AA dla osób które chcą żyć w trzeźwości.
2. We wtorek o godz. 17.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej.
3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. w intencji TV Trwam i Radia Maryja. Podczas tej Mszy Świętej będziemy się też modlić w intencji ks. proboszcza z okazji imienin.
4. W środę o godz. 19.30 zapraszamy na koncert.
5. Wspólna modlitwa w ramach „Koronka na ulicach miast” odbędzie się w czwartek 28 września o godz. 15.00 na placu Wolności – zapraszamy.
6. W czwartek, po Mszy św. wieczornej w sali Jana Pawła II projekcja filmu „Chata”.
7. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Te liturgiczne wspomnienia Archaniołów i Aniołów są okazją, aby uzmysłowić sobie jak potężną pomoc możemy otrzymać dzięki Nim.
8. Czuwanie dla młodzieży pod hasłem „W drogę!” odbędzie się w piątek, w naszym kościele i w sali św. Jana Pawła II w godz. 19:00 – 23:00. W programie eucharystia, adoracja i uwielbienie, okazja do spowiedzi, ale też braterskie spotkanie połączone z zabawą
9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.15 w tygodniu a w niedziele o godz. 16.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie mieć miejsce uroczysta instalacja Relikwii Św. Maksymiliana Kolbe. Dokona tego J. E. ks. Bp Marian Kruszyłowicz. Gorąco zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
11. Poświęcenie tornistrów dla dzieci odbędzie się w następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.
12. Polecamy dostępną prasę katolicką, zapraszamy do sali św. Jana Pawła II gdzie jest kawiarenka i biblioteka. Zapraszamy również do sklepiku parafialnego gdzie można nabyć Pismo św., katechizm i inne ciekawe książki oraz dewocjonalia.
13. W tym tygodniu zapraszamy na projekcję filmu „Chata” o którym można przeczytać w Gazetce Parafialnej.
14. Pozdrawiamy gorąco wszystkich solenizantów i jubilatów bieżącego tygodnia życząc obfitości Bożych Łask.
15. Osoby chętne do wzięcia udziału w „Różańcu do granic” 7.10 prosimy zgłaszać się do Księdza Proboszcza.
16. Dziękujemy gorąco za wszystkie ofiary, które Drodzy przekazujecie na funkcjonowanie naszej Parafii i prowadzone remonty. Pragniemy poinformować, że w Domu Parafialnym została gruntownie odremontowana sala na spotkania dla scholi i innych grup, a także łazienka.
17. Niech Pan Bóg błogosławi nam na ten tydzień przez przyczynę naszych Patronów.