9 lipca – XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś posługę Słowa pełni w naszej wspólnocie ks. Grzegorz Gierek, który przywiózł ze sobą relikwie Św. Antoniego. Na zakończenie można będzie podejść i ucałować bądź dotknąć oddając Św. Antoniemu swoje sprawy. Po Mszy Świętej ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć budowę Domu Parafialnego w niedużej Parafii, gdzie ks. Grzegorz posługuje.

2. We czwartek 13 lipca będziemy przeżywać kolejna miesiąc 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie i procesji wokół kościoła po Mszy Świętej ze świecami. Przed Mszą Świętą o 17.30 będzie Różaniec pokutny.

3. W piątek o 15.00 Godziną Miłosierdzia rozpoczynamy adorację Eucharystyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej a po Mszy Świętej wieczornej kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Na te koncerty można wejść po zakupieniu biletu.

4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Eucharystyczna trwająca do Apelu jasnogórskiego, z osobistym błogosławieństwem Eucharystycznym.

5. W przyszłą niedzielę posługę Słowa będzie pełnić s. Kinga budująca w Szczecinie pustelnię bł. Karola de Foucald. Po Mszach Świętych kto będzie chciał będzie mógł wesprzeć to powstające dzieło.

6. W dniach 20-23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. W programie Kalisz, Skorzeszyce, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Kraków, Łagiewniki, Tyniec, Częstochowa, Gidle. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.

7. W poprzednie niedziele na wakacyjny wyjazd dla dzieci z ubogich Rodzin Caritas zebrał 2100 zł. Wszystkim którzy złożyli ofiary na ten cel gorąco dziękujemy.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele przy wyjściu z kościoła.

9. Zapraszamy do kawiarenki i biblioteki parafialnej, które są mieszczą w sali św. Jana Pawła II, czynne w niedzielę od 9.00 do 14.00.

10. Przypominamy Drodzy o stosownym stroju który winniśmy zakładać do kościoła oraz o tym, że Komunia Święta jest u nas udzielana do ust i na klęcząco jeżeli na to zdrowie pozwala.

11. Wszystkim Wam Drodzy dziękuję za wszelkie Wasze ofiary, które przeznaczcie na funkcjonowanie Parafii i prowadzone remonty. Niech hojność Waszych Serc Dobry Bóg wynagrodzi.

12. Na zakończenie Eucharystii przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo na ten tydzień czy to urlopowego, wakacyjnego wypoczynku, czy też podejmowaną pracę.

proboszcz ks. Bogusław Gurgul