26 sierpnia 2017 – XXI Niedziela Zwykła

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Planując powroty i wracając umiejmy na drogach być dla siebie życzliwi.

2. Przypominamy o godzinach Mszy Świętych w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 18.30 a w tygodniu o 7.00, 7.30 i 18.00. W środę Mszę Świętą zaczynamy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Godziną Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Adorację Eucharystyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej, w sobotę o 7.00 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia wielbimy Maryję a po Mszy Świętej wieczornej w sobotę znów Adoracja Eucharystyczna, która trwa do Apelu Jasnogórskiego.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 mityng wspólnoty AA w sali św. Jana Pawła II.

4. We wtorek Msza św. w intencji Telewizji Trwam, Radia Maryja, Ojczyzny, Ojca św. i kapłanów o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość szczególnie dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 15.00 – 19.00. W piątek Msze Święte będą o 7.00, 7.30, 9.00 – wynagradzająca za grzechy (po niej Droga Krzyżowa) oraz o 17.00 i 18.00.
Odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej będzie mieć miejsce w sobotę po Mszy Świętej porannej. W sobotę też możliwość odprawienia Nabożeństwa Pierwszej Soboty miesiąca, aby wynagradzać za grzechy przeciwko Maryi. By to Nabożeństwo odprawić trzeba przystąpić do spowiedzi, Komunii, odmówić część Różańca i odprawić 15 minutowe rozważanie o Maryi. Te praktyki mają być odprawiane jako wynagrodzenie za grzechy. Z tej racji po Mszy Świętej wieczornej odmówimy część Różańca oraz będzie mieć miejsce maryjne rozważanie w ramach adoracji.

6. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.
Również w piątek zapraszamy na ostatni już w tym roku Koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych o godz. 19.00.

7. Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, stąd też zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Tornister pełen uśmiechu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Paniami z Caritasu w sali Św. Jana Pawła II.

8. Trwają prace remontowe. Została położona pierwsza warstwa tynku na zewnątrz wieży a wewnątrz wieża jest czyszczona z gołębich odchodów oraz dezynfekowana.

9. Polecamy Drodzy prasę katolicką tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny (do którego w tym tygodniu dołączony jest film „Misja”), zapraszamy do sklepiku gdzie jest wiele nowych pozycji książkowych oraz dewocjonalia, szczególnie polecamy dwie części dziennika szczecińskiej mistyczki oraz książeczkę „Zbaw nas ode złego” z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie, są też do nabycia pamiątkowe kubki z naszym kościołem. Zapraszamy tez do sali św. Jana Pawła II gdzie jest i biblioteka parafialna i kawiarenka z której dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii.

10. W przyszłą Niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie Ofiar nawałnic jakie nawiedziły Polskę w minionych tygodniach.

11. Dziękujemy gorąco za Waszą Drodzy Parafianie i Goście ofiarność, która jest wyrazem Waszej wiary i troski o nasz kościół. Życzymy pogody i atmosferycznej i pogody ducha, pragnąc Wam Drodzy błogosławić na ten tydzień. SZCZĘŚĆ BOŻE!

proboszcz ks. Bogusław Gurgul