23 lipca 2017 – XVI Niedziela Zwykła

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Życzymy dobrej pogody i atmosferycznej i duchowej zarówno Parafianom jak i Gościom. Przypominamy, że Msze Święte w tygodniu są o 7.00, 7.30, 18.00 a w niedziele o 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 13.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy też na nabożeństwa w tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Godzina Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy adorację eucharystyczną, która trwa do Mszy Świętej, w sobotę o 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a po Mszy Świętej wieczornej adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem indywidualnym i Apelem Jasnogórskim. W niedziele lipca zapraszamy o 16.15 na Nabożeństwo do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

2. Dzisiaj posługę Słowa pełni ks. Krystian, współorganizator Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z naszej Archidiecezji. Pielgrzymka rozpocznie się również w naszej świątyni we wtorek Mszą Świętą o godz. 7.00 rano. Dziś po Mszy Świętej możemy, poprzez złożenie ofiary na jej organizację, duchowo pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Królowej Polski.

3. W poniedziałek kończymy Misje u Stóp Krzyża – Mszą Świętą o godz. 9.00, modlitwą Anioł Pański i częścią Różańca o 12.00; pożegnanie Krzyża oraz Relikwii o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Telewizji Trwam, Radia Maryja, Ojca św., Ojczyzny oraz Kapłanów.

4. W każdy poniedziałek mityng Anonimowych Alkoholików o godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II.

5. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, oraz Św. Krzysztofa i z tej racji poświęcenie pojazdów będzie po Mszy Świętej o godz. 7.30 oraz 18.00. Przy okazji poświęcenia można też będzie ofiarą wesprzeć misjonarzy pracujących na misjach, którzy też potrzebują pojazdów aby głosić Ewangelię.

6. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Będzie to okazja do modlitwy w intencji wszystkich Dziadków i Babć. Z racji rozpoczęcia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę podczas Mszy św. o godz. 7.00 – Msza św. o godz. 7.30 będzie przesunięta na godz. 8.00.

7. W piątek o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Wstęp na koncert po zakupieniu biletu.

8. W przyszłą niedzielę posługę Słowa będzie pełnił ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS, kwestując też na budowę hospicjum.

9. Polecamy prasę katolicką, dostępną przy wyjściu z kościoła oraz w sklepiku, gdzie można też nabyć różne książki, dewocjonalia m.in.: piękny album o kościołach naszego regionu (w tym o naszym) w promocyjnej cenie 30 zł., Pismo św. czy Dzienniczek św. Faustyny oraz modlitwy do św. Krzysztofa patrona kierowców. Zapraszamy też do kawiarenki parafialnej, czynnej w niedziele od 9.00 do 14.00, gdzie jest też biblioteka parafialna.

10. W dniach 20-23 września organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.

11. Siostra Kinga w ubiegłą niedzielę na tworzenie pustelni w Szczecinie zebrała 4.500 zł. Bardzo gorąco dziękuje Wam w Jej imieniu za to piękne wsparcie.

12. Przypominamy Drodzy o stosownym stroju podczas Mszy Świętej. Strój świadczy o naszej świadomości gdzie przychodzimy i z Kim się spotykamy. Ubiór nasz nie może rozpraszać innych. Bardzo też prosimy, aby nie spóźniać się na Mszę Świętą, bo to przynajmniej nie wypada, a spóźniając się innych rozpraszamy i sami nie przeżyjemy dobrze Eucharystii.

13. W poprzednią niedzielę zabrakło Szkaplerzy dlatego również dziś po Mszach Świętych można przyjąć Szkaplerz przed obrazem Matki Bożej.

14. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście bardzo dziękujemy za wszelkie Wasze ofiary na potrzeby Parafii i prowadzone remonty. Na ten czas nowego tygodnia przyjmijcie Boże Błogosławieństwo Relikwią Krzyża Świętego.

proboszcz ks. Bogusław Gurgul