21 maja 2017 – Szósta Niedziela Wielkanocna

1. Dziś przeżywamy szóstą Niedzielę Wielkanocną trwając w miesiącu maju zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwach majowych które są w tygodniu o godz. 17.30 w kościele a w Sobotę przy kapliczce. Dziś w Niedzielę wyjątkowo o godz. 16.00 w związku z nabożeństwem dziękczynnym dla dzieci I komunijnych.

2. Od jutra, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli.

3. Od poniedziałku dzieci I komunijne podczas Mszy świętej wieczornej będą przeżywać biały tydzień jako przedłużenie dnia I Komunii świętej.

4. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

6. W sobotę o godz. 14.00 spowiedź święta dla dzieci które przeżywają I rocznicę Komunii świętej, a które tę uroczystość będą przeżywać w najbliższą Niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30.

7. Gorąco dziękujemy wszystkim Wam Drodzy, którzy włączyliście się do modlitwy w intencji ks. Andrzeja.

8. Jak widzimy rusztowania wokół wieży są ustawione i z Boża pomocą zamierzamy rozpocząć prace od poniedziałku. Według planów mają one potrwać do końca sierpnia, a kosztorys tych prac opiewa na 450 tys. zł. Jak wiemy władze miasta Świnoujście dofinansowały te prace w kwocie 250 tys. zł. Za co jesteśmy bardzo wdzięczni, bo bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie tych prac podjąć.

9. W dniach 3 i 4 czerwca organizujemy wyjazd do Lednicy na Dni Młodych. Gorąco zachęcamy do udziału młodych nie tylko fizycznie, ale duchowo. Informacje u ks. Pawła.

10. Gorąco polecamy prasę katolicką, by pogłębiać swoją wiedzę religijną. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki, czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00, gdzie też jest biblioteka parafialna.

11. Wszystkim Wam Drodzy za wszelkie ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii, na remonty i utrzymanie naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać. Na ten tydzień naszych prac, obowiązków i odpoczynku niech nam Pan Bóg błogosławi za przyczyną naszych Patronów.