10 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.
2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
3. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek od godz. 15.00 adoracja i możliwość spowiedzi św. do godz. 18.00 w ramach kościoła stacyjnego.
5. W sobotę po Mszy Św. wieczornej adoracja do godz. 20.00.
6. W przyszłą niedzielę wystąpi chór mieszany Kantylena założony przez panią Barbarę Okoń w 2007 r. oraz męska część chóru Chwaty – powstała w 2012 r.
6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. Plan całej kolędy podany jest w dalszej części Gazetki. Dziękując za składane w czasie kolędy ofiary, przypominamy że są one w części przeznaczone na cele diecezjalne, w części na cele parafialne (w tym roku na zamontowanie instalacji grzewczej) i w części dla księży pracujących w parafii.
7. Na zakończenie liturgicznego okresu Uroczystości Bożego Narodzenia jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie w przygotowaniu i przeżywaniu tejże uroczystości oraz za wszelkie ofiary, które zostały złożone przez Was z określonym przeznaczeniem.
5. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.